7 Nisan 2012 Cumartesi

Yöresel Lezzetler Etkinligi ( Fırında Zebzeli İstavrit

Tarif No 56
Gönderen :naliya:
Tarifin Adı :Fırında Zebzeli İstavrit

  Leylacıgım tarifin çok gecikdi  ama sonunda buldum yayınlıcam ellerine saglık fırında zebzeli istavrit  görünüş süper iştah açıcı saglıklı bir tarif kazandırdın etkinlige desdegin için teşekkürler karadrnizin fırtına kızı karadenizin rizenin o güzel yöresel yemeklerinden mahrum etme bizi. Gerçekden leylacıgm bölgesine iline okadar desdekliyoki hemşerileri ne kadar gurur duysalar azdır . Leylacıgım tekrar katılmanı beklerim

Bu gün hafif serin bir günden merhaba diyorum sizlere:))Kaç gündür bloğuma ve siz değerli arkadaşlarıma takipte olan ziyaretçi misafirlerime uğrayamadım:((kusura bakmayın beni yalnız bırakmayıp yaptığınız yorumlarınız için çok teşekkür ederim .

Bugün fırında istavrit tarifim var ,nasıl yapıldığını paylaşıp vesevgili


arkadaşımın etkinliğine yollacayağım:))Haftada en az bir kere balık yeyin dıyorum :))ve çok faydalıdır diye ekliyorum :)Yapılışı :)
Balıklar bir güzel temizlenir , yıkanır ve tuzlanır. Firin tepsisinin içine serdiğimiz firin kağidinin üzerine dizilir. Domates soğan baharatlar balıkların üzerine tuzlanarak serpilir. lımonlaralada süsledigimiz tepsimiz, firinda balıklar kızara kadar pişirilir.

Balığımız pişti,öncesinde güzel bir mercimek çorbası yaptım,yanınada bolca salata nefis bir akşam yemeğiydi.

Sağlıklı,lezzetli,pratik tarifimi mutlaka denemelisiniz.
Sevgiyle kalın,

1 yorum:

maria dedi ki...

cok guzel

mari